Chata pod Čertovicou

Sledujte nás na Twitter a Facebook
Recepcia chaty: +421 911 306 951 Prevádzka chaty: +421 915 301 407

O nás

1385925 816662548400432 6948357118870946543 N

Historická zrubová Chata pod Čertovicou situovaná v národnom parku Nízke Tatry v obci Vyšná Boca, láka svojich návštevníkov nielen na výhodnú polohu, komfortné priestory, ale aj krásne a tiché prostredie v okolí chaty. Celoročná prevádzka chaty Vám ponúka v zime kvalitnú lyžovačku, v lete turistiku a prechádzky, rôzne výlety, pobyty a zber lesných plodov, či húb.

Chata pod Čertovicou sa nachádza v sedle pri minerálnom jazere Kyselka v nadmorskej výške 1120 metrov nad morom. Už táto nadmorská výška zaručuje ideálne miesto pre zimné športy s garanciou optimálnych snehových podmienok od decembra do apríla.

Sedlom prechádza aj turistický chodník ktorý je označený červenou farbou a je súčasťou cesty hrdinov SNP.  Chata je tiež ideálne východiskové miesto pre zimnú a letnú hrebeňovú turistiku.

Chata sa nachádza približne 10 km od najvyššieho vrchu Nízkych Tatier a 15 km od strediska Jasná. Chata je tiež východiskom na lyžiarske túry a skialp a tiež na bežkovanie.

Je tu sústredených 5 lyžiarskych vlekov 7 lyžiarskych svahov o dĺžke 12 km s dennou úpravou snehu na zjazdovkách. Niektoré zo zjazdoviek sú tiež umelo zasnežované.

Chata sa nachádza priamo pri lyžiarskom stredisku Čertovica a Čertovica STIV, ktoré sa nachádzajú na severných svahoch Čertovej svadby. Vzdialenosť chaty je 100 m od lyžiarskeho vleku, čo umožňuje pre ubytovaných hostí ísť do lyžiarskeho strediska priamo na lyžiach.

Okolité svahy Nízkych Tatier ako Ďumbier, Čertova Svadba, Kumštové sedlo a ako aj celé okolie hrebeňa z Čertovice na Chopok ponúka všetkým milovníkom skialpu a lyžovania vo voľnom teréne vynikajúce vyžitie a jazdy v nádhernej prírode plnej úžasného snehu.

V tejto lokalite sa tiež nachádza bežkárska trať o dĺžke 23 km, ktorá je denne upravovaná.

Okolie chaty je stvorené ako pre letné, tak zimné relaxačné pobyty s aktívnym využitím voľného času pre outdoorové aktivity.

Novinky

Projekt Rozšírenie športovo-relaxačného zázemia

Rozšírenie športovo-relaxačného zázemia, Horská Chata pod Čertovicou

Projektrozsirenie

-> Viac


Vitajte na Chate pod Čertovicou !

Chata

Vitajte na Chate pod Čertovicou !

-> Viac


SURVIVAL CAMP 25-27.2.2015

Survival Camp Pozvanka

-> Viac